Piknik "Żeglarska przygoda", czerwiec 2016

W niedzielę 19 czerwca 2016 z wielką radością, po raz czwarty, zorganizowałyśmy charytatywny piknik rodzinny, tym razem pod hasłem "Żeglarska Przygoda". Skierowany był on dla dzieci ze Stowarzyszenia Na Tak, dzieci i młodzieży z Warsztatów Terapii Zajęciowej a także przyjaciół, sympatyków oraz członków Lions Club Poznań New Design.

Wspomnianym tematem imprezy były klimaty żeglarskie, a więc w takim stylu wspólnie się bawiliśmy. Zapoznałyśmy naszych gości z obyczajami, które zostały zapoczątkowane, kiedy człowiek po raz pierwszy zbudował statek i popłynął sprawdzić, co jest za horyzontem.

Miejscem naszego spotkania była przyjazna przystań Klubu Żeglarskiego NAVIGARE, znajdująca się w Kiekrzu przy ul. Wilków Morskich.
Poza relaksem nad jeziorem, w otoczeniu pięknej przyrody, naszym celem było też pokazanie sztuki żeglarskiej jako pięknego sportu i sposobu na spędzanie wolnego czasu, wraz z umożliwieniem zrodzenia się gorącej pasji do żagli.

Oprócz licznych gier, zabaw i konkursów z nagrodami było również ognisko z kiełbaskami, podczas którego słuchaliśmy i śpiewaliśmy najbardziej znane szanty. Obowiązkowym akcentem był pokaz węzłów żeglarskich, które mogą być także przydatne w życiu lądowym, w tym nauka najważniejszego - węzła ratowniczego.

Niezależnie od zajęć dla dzieci, zaproponowałyśmy zabawy dla dorosłych takie jak: zespołowe przeciąganie liny, skakanie w workach, bieg na czas z pełną szklanką wody umiejscowioną na pagaju, wybieranie wody z wiader za pomocą gąbek.

Policjanci z Komisariatu Wodnego w Poznaniu, którzy na tę okazję specjalnie przypłynęli motorówką wraz psem tropiącym omówili zasady bezpieczeństwa na wodzie - było to bardzo praktyczne w kontekście zbliżających się wakacji. Chętne osoby skorzystały z rejsu żaglówką wraz z instruktorem po Jeziorze Kierskim.

Największą atrakcją imprezy był hydroodrzutowy pokaz polegający na ekstremalnych akrobacjach wodnych, ofiarowany przez firmę Fly-Board o wymownej nazwie Latające Papcie. Bohater tego widowiska przebrał się w strój Batmana i zaprezentował: salta w tył i w przód, delfiny, śruby oraz wysokie uniesienia nad wodą udowodniając w ten sposób, że lęk wysokości w tym sporcie nie istnieje! Zachwytom nie było końca!

Podsumowując, piknik był wielką atrakcją i ogromnym przeżyciem dla przybyłych ponad stu uczestników. Każdy gość żegnał się z szerokim uśmiechem i zadowoleniem z powodu pięknie spędzonego czasu. Wszyscy wzięli ster na dobry nastrój, pogoda dopisała, zatem wszystko udało się na 100 procent a my byłyśmy szczęśliwe, że mogłyśmy urozmaicić zaproszonym dzieciom i dorosłym to niedzielne popołudnie.
Nie możemy doczekać się kolejnego pikniku, który zaplanowany jest na kolejny rok.

Z żeglarskim pozdrowieniem AHOJ!

Iwona Paszkowska
Koordynatorka pikniku 
Lions Club Poznań New Design

Aktualności

Wesprzyj nas

Wspierają nas