Rodzinne kolędowanie z chórem Rotondo, grudzień 2015

Można oglądać filmy, można świetnie się bawić w rytm dobrej muzyki, można też przenosić się w świat Czerwonego Kapturka. Wiele rzeczy można robić z Lions Club Poznań New Design, ale przede wszystkim można skutecznie pomagać potrzebującym. Po raz kolejny przekonaliśmy się o tym 27 grudnia 2015, podczas zorganizowanego przez Członkinie LC Poznań New Design, Rodzinnego Kolędowania dla Kingi, podopiecznej Domu Pomocy Społecznej w Łopiennie.

Zatrzymać atmosferę Świąt Bożego Narodzenia można tylko w gronie życzliwych osób, w pięknym miejscu oraz przy dźwiękach wyjątkowych głosów przy akompaniamencie wspaniałych muzyków. Udało się tego dowieść dzięki Chórowi Rotondo, który kolędując wraz z Andrijem Melnykiem (akordeon) oraz Dumitru Harea (fletnia Pana), przeniósł nas w świat kolęd polskich, ukraińskich, angielskich i francuskich. Nastrój tego grudniowego wieczoru uświetniło wnętrze kościoła p.w. Św. Wojciecha w Poznaniu, które zgromadziło kolędników. Jednak nie tylko wyjątkowy chór i miejsce spowodowały, że kościół zapełnił się niemal do ostatniego wolnego miejsca. Najważniejsza była główna bohaterka, czyli Kinga, dla której Lions Club Poznań New Design, razem ze Stowarzyszeniem Uśmiech Nadziei zorganizowali ten koncert. W podziękowaniu za piękne wrażenia artystyczne każdy mógł po koncercie wesprzeć Kingę, która potrzebuje nie tylko ciągłej rehabilitacji, ale też specjalnego łóżka rehabilitacyjnego, w którym dziewczynka będzie spędzała całe godziny, dni, tygodnie. Kinga jest dziewczynką, której już raz udało się pomóc – dzięki współpracy Lion Club Poznań New Design ze Stowarzyszeniem Uśmiech Nadziei otrzymała kamizelkę drenażową, która uratowała jej miarowy oddech. Zespół schorzeń uniemożliwia Kindze sprawność ruchową, dlatego tak ważne jest zapewnienie jej komfortu i bezpieczeństwa leżenia oraz zajęć rehabilitacyjnych.

„Dzięki współpracy z Członkiniami Lions Club Poznań New Design, wiemy że niosąc realną pomoc można przy okazji dostarczać wielu chwil wzruszeń, radości i obcowania z dobrą sztuką. Jednak zawsze najważniejszy jest cel, który temu przyświeca – pomoc człowiekowi w potrzebie. To horyzont działań społecznych Clubu, którego Kobiety z LC Poznań New Design nigdy nie tracą z oczu. W imieniu Kingi, Domu w Łopiennie i Stowarzyszenia Uśmiech Nadziei bardzo dziękujemy, że jesteście i działacie” – Maria Kopaszewska, Pośrednik Dobra (Stowarzyszenie Uśmiech Nadziei).

Aktualności

Wesprzyj nas

Wspierają nas